ពិធីបុណ្យឆ្លងសមិទ្ធផល ក្នុងវត្តខេមរារង្សី
Khemararangsi Buddhist Temple
(Saturday 21 March 2026)
ខ្ញុំព្រះករុណា យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នា ជាព្រះសង្ឃ គណ:កម្មការ និងពុទ្ធបរិស័ទ ចំណុះជើងវត្តខេមរារង្សី ទីក្រុងខេនបេរ៉ា បានមូលមតិគ្នាជាឯកច្ឆន្ទប្រារព្ធ បុណ្យឆ្លងសមិទ្ធផលវត្តខេមរារង្សី ដែលបានផ្តួចផ្តើមឡើងដំបូងពីសហគមន៏ ក្រុមប្រឹក្សាព្រះសង្ឃខ្មែរសាជីវកម្ម-អូស្ត្រាលី-ញូវស៊ីលែនដ៏ រួមទាំងវត្តនានាក្នុងប្រទេសទាំងពីរនេះ និងពុទ្ធបរិស័ទ សប្បុរសជនជិតឆ្ងាយទាំងអស់ ជាពិសេស ពុទ្ធបរិស័ទចំណុះជើងវត្តខេមរារង្សី ។
អាស្រ័យដូចបានទូលប្រគេន និងជម្រាបជូនខាងលើ ខ្ញុំព្រះករុណា យើងខ្ញុំ ទាំងអស់គ្នា សូមគោរពនិមន្ត និងអញ្ជើញព្រះករុណាគ្រប់ព្រះអង្គ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ អ្នកឧកញ៉ា លោក លោកស្រី អ្នកនាងកញ្ញា ព្រមទាំងពុទ្ធបរិស័ទ ជិតឆ្ងាយទាំងអស់ មេត្តាអញ្ជើញចូលរួមក្នុងកម្មវិធីនេះ អោយបានច្រើនកុះករ និងអនុមោទនាយកផលានិសង្ស តាមកម្លាំងសទ្ធាជ្រះថ្លា រៀងៗព្រះអង្គ និង រៀងៗខ្លួន ។
កម្មវិធីបុណ្យ
ថ្ងៃសុក្រ ២កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៦ ចាប់ពីម៉ោង៦:០០នាទីល្ងាច នមស្ការ ព្រះរតនត្រ័យ សមា ទានសីល និមន្តព្រះសង្ឃចំរើនព្រះបរិត្ត និងសំដែងធម៌ទេសនា។ លុះព្រឹកឡើង ថ្ងៃសៅរ៍ ៣កើត ខែឆ្នាំដដែល ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៦: