Screenshot 2026-02-19 at 3.08.01 pm.png
Screenshot 2026-02-19 at 3.09.13 pm.png
Screenshot 2026-02-19 at 3.17.32 pm.png
​​​​ខ្ញុំព្រះករុណា យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នា ជាព្រះសង្ឃ​ គណ:កម្មការ​ និងពុទ្ធបរិស័ទ ចំណុះជើងវត្តខេមរារង្សី ទីក្រុងខេនបេរ៉ា បានមូលមតិគ្នាជាឯកច្ឆន្ទប្រារព្ធ បុណ្យឆ្លងសមិទ្ធផលវត្តខេមរារង្សី ដែលបានផ្តួចផ្តើមឡើងដំបូងពីសហគមន៏ ក្រុមប្រឹក្សាព្រះសង្ឃខ្មែរសាជីវកម្ម-អូស្ត្រាលី-ញូវស៊ីលែនដ៏​ រួមទាំងវត្តនានា​ក្នុង​ប្រទេសទាំងពីរនេះ និងពុទ្ធបរិស័ទ សប្បុរសជនជិតឆ្ងាយទាំងអស់ ជាពិសេស ពុទ្ធបរិស័ទចំណុះជើងវត្តខេមរារង្សី
អាស្រ័យដូចបានទូលប្រគេន និងជម្រាបជូនខាងលើ ខ្ញុំព្រះករុណា យើងខ្ញុំ ទាំងអស់គ្នា សូមគោរពនិមន្ត និងអញ្ជើញព្រះករុណាគ្រប់ព្រះអង្គ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ អ្នកឧកញ៉ា លោក លោកស្រី អ្នកនាងកញ្ញា ព្រមទាំងពុទ្ធបរិស័ទ ជិតឆ្ងាយទាំងអស់ មេត្តាអញ្ជើញចូលរួមក្នុងកម្មវិធីនេះ អោយបានច្រើនកុះករ និងអនុមោទនាយកផលានិសង្ស តាមកម្លាំងសទ្ធាជ្រះថ្លា រៀងៗព្រះអង្គ និង រៀងៗខ្លួន ។​
កម្មវិធីបុណ្យ
ថ្ងៃសុក្រ ២កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៦​ ចាប់ពីម៉ោង៦:០០នាទី​ល្ងាច នមស្ការ ព្រះរតនត្រ័យ ​សមា ទានសីល និមន្តព្រះសង្ឃចំរើនព្រះបរិត្ត និងសំដែងធម៌ទេសនា​។​ លុះព្រឹក​ឡើង ថ្ងៃសៅរ៍​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ៣កើត ខែឆ្នាំដដែល ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៦:
• ម៉ោង៨:០០នាទីព្រឹក ជួបជុំពុទ្ធបរិស័ទ
• ម៉ោង៩:០០នាទីព្រឹក ពិធីកាត់ខ្សែបូរ ក្រោមអធិបតីភាពព្រះគ្រូ ចារុវណ្ណោ ស្រី សុវណ្ណ ព្រះប្រធានសហគមន៏ក្រុមប្រឹក្សាព្រះសង្ឃខ្មែរសាជីវកម្ម-អូស្ត្រាលី-ញូវស៊ីលែនដ៏​